Pamokų laikas

08:00-08:45
08:55-09:40
09:45-10:30
10:50-11:35
11:55-12:40
12:45-13:30
13:35-14:20

Šiuo metu lankosi

Mes turime 5 svečius online

www.padoviniomokykla.lt, Powered by Joomla!
Išvyka į Šiaurės Lietuvą
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 12:53

Birželio 5 d 5-10 klasių moksleiviai buvo išvykę ekskursijon į Šiaurės Lietuvą.

Iš pradžių lankėsi Biržų krašte. Kadangi šis kraštas garsėja karstinėmis smegduobėmis, todėl pirmiausia jos buvo lankomos. Tarp gausybės čia esančių išsiskiria ir labiausiai atvykusius traukia Karvės Ola – giliausia Lietuvos smegduobė (jos gylis virš 12 m) Karajimiškio km. Nusileidę į ją moksleiviai galėjo pajusti temperatūrų skirtumą viršuje ir duobės dugne, kuris sudaro net 6 laipsnius.

Buvo lankomi ir karstinės kilmės Kirkilų ežerėliai - viena prie kitos įgriuvusios smegduobės, užpiltos vandeniu, susijungusios į vieną vandens baseiną. Juos sudaro apie 30 įvairaus dydžio ežerėlių.

Iš Kirkilų maršrutas vedė į Biržų miestą. Čia aplankyta bastioninė pilis, kažkada Biržų savininkų Radvilų pastatyta gynybiniais tikslais. Vaikščiodami po pilyje esantį muziejų mokiniai išgirdo visą pilies ir miesto istoriją, susipažino su įvairiais šio krašto buities prietaisais ir daiktais. O naujai atidarytame Arsenale mokinių laukė ne tik pažintis su įvairiais senoviniais ginklais, bet ir viktorina. Susiskirstę į 4 grupes mokiniai atsakymų į jiems tekusius klausimus ieškojo čia pat, muziejuje. Taip buvo surasti atsakymai į pačius įvairiausius ir netikėčiausius klausimus. Pvz.: „Ar jaunuoliai, išsimušę dantis, galėjo išvengti tarnybos caro rekrutuose?“

Biržai garsėja ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu (525 m). Jis nutiestas per seniausią Lietuvoje dirbtinį Širvėnos ežerą, kuris buvo suformuotas 1575 m. užtvenkus dvi per Biržus tekančias upes ir saugojo miesto tvirtovės prieigas. Tad visi su malonumu šiuo tiltu perėjo į kitą ežero pusę, kur iki šiol išlikę Tiškevičių rūmai.

Toliau ekskursijos maršrutas vedė į Rokiškį. Čia moksleiviai lankėsi buvusiuose grafų Tyzenhauzų, kurie miestą valdė18-19 a., rūmuose. Čia visi dalyvavo sūrio degustacijos programoje. Jos metu ne tik ragavo įvairių rūšių sūrį, bet ir sužinojo apie jo šiandieninę pramoninę gamybą, regėjo senuosius įrankius, kurių pagalba žmonės įvairius pieno produktus seniau gamindavo namuose.

Kelionės maršrutas namo vedė per Anykščius. Tai miestas, vienas iš turistinės traukos centrų Lietuvoje, kuriame atvykusiųjų laukia daugybė įdomybių. Mūsų moksleiviai suspėjo aplankyti trejetą šio krašto įžymybių. Pirmiausia tai buvo Šeimyniškėlių piliakalnis, kuriam anykštėnų dėka prigijo legendinės Vorutos vardas. Kopimas laipteliais į jį buvo tarsi apšilimas prieš kopimą į Liūdiškių kalvą. 86 laipteliai – ir visų rankos jau liečia Laimės žiburio vardu visuomenėje žinomą rašytojo J.Biliūno antkapinį paminklą.

Paskutinis objektas buvo garsusis Puntukas – antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, velnio neštas ir pamestas A.Baranausko apdainuotam Anykščių šilely netoli Šventosios krantų.

Nors iki namų laukė beveik trys valandos kelionės, bet kelias neprailgo, nes autobuse vyko dainų varžytuvės tarp berniukų ir mokytojų.

Išvykos foto.

 

Mokytojas Z.Meškelevičius

 

Apklausa

Man svarbiausia turėti
 

Mūsų draugai

 

sg-logo

 

emokykla

 

gyvuliai
 

logo_tukst_vaikai

 

 Be patyciu

 

 

www.padoviniomokykla.lt - 2011