Pamokų laikas

08:00-08:45
08:55-09:40
09:45-10:30
10:50-11:35
11:55-12:40
12:45-13:30
13:35-14:20

Šiuo metu lankosi

Mes turime 9 svečius online

www.padoviniomokykla.lt, Powered by Joomla!
Išvyka į Kauną
Pirmadienis, 30 Lapkritis 2015 07:13

Paskutinį šio rudens penktadienį išsiruošėme aplankyti laikinosios Lietuvos sostinės - Kauno. Pirmuoju išvykos tikslu tapo Vytauto Didžiojo karo muziejus. Jaunesnieji moksleiviai dalyvavo edukacinėje programoje apie senovės karybą. Vyresnieji susipažino su Šaltojo karo metu naudotais  - propogandiniais, ideologiniais "ginklais". Turėjo galimybę prisliesti ir prie moderniosios ginkluotės.

Muziejuje eksponuojama legendinio Dariaus ir Girėno skrydžio lėktuvo "Lituanica" nuolaužos, ginklų liekanos rastos Saulės ir Žalgirio mūšių vietose, pokario partizanų, kovojusių už Lietuvos laisvę, kariniai atributai, ginklų pavyzdžiai, kurių daugumai jau ne vienas šimtas metų...

Apžiūrėję karo muziejaus ekspozicijas patraukėme į Kauno IX forto muziejų.  Šis fortas, kaip ir kiti, aplink Kauną išdėstyti fortai, pastaytas XX amžiaus pradžioje gynybiniais tikslais. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe 1924-1940 metais čia buvo įkurtas Kauno sunkiųjų darbų kalėjimas, apie kurį vyresniesiems moksleiviams išsamiai papasakojo muziejaus gidas. II pasaulinio karo metu nacistai čia masiškai naikino žydų ir kitų tautybių žmones. Jiems atminti šalia muziejaus pastatytas įspūdingo dydžio memorialas. Sovietiniais laikais IX fortas paverstas muziejumi. Toks jis išliko iki dabar. 

Tikimės, kad toks prisilietimas prie istorijos padės moksleiviams tapti pilietiškais, suvokti, kad ekskursijos neskirtos apžiūrėti megoms ir akropoliams...

Išvykos Foto

 

Titulinė 2015.11.27

 

Apklausa

Man svarbiausia turėti
 

Mūsų draugai

 

sg-logo

 

emokykla

 

gyvuliai
 

logo_tukst_vaikai

 

 Be patyciu

 

 

www.padoviniomokykla.lt - 2011