Pamokų laikas

08:00-08:45
08:55-09:40
09:45-10:30
10:50-11:35
11:55-12:40
12:45-13:30
13:35-14:20

Šiuo metu lankosi

Mes turime 6 svečius online

www.padoviniomokykla.lt, Powered by Joomla!
Ekskursija į kalėjimą
Ketvirtadienis, 10 Gruodis 2015 15:39

Vykdant renginių ciklą skirtą tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti Padovinio mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai lankėsi tikrame kalėjime - Marijampolės pataisos namuose. Svetingai svečius sutikęs šios įstaigos vadovo pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas konferencijų salėje išsamiai papasakojo apie kalėjimo istoriją, veiklą, darbuotojus, pateikė daug statistikos duomenų, kurie rodo, už kokius "nuopelnus" į šią įstaiga patenkama ir kokia kalėjimo "gyventojų" sudėtis. Atsakė į moksleivių klausimus.

Mokiniams buvo parodyti iš nuteistųjų atimti "išmanieji darbeliai", t.y. peiliai, kiti šaltieji ginklai, slėptuvės neleistiniems turėti daiktams slėpti, savadarbės "patrankos" skirtos uždraustų priemonių permetimui į kalėjimo teritoriją. Parodyta iš šviesioji kalinių darbų pusė - įvairūs meniniai kūriniai: paveikslai, reto grožio dirbiniai iš medžio ir metalo, laivų modeliai.

Antroji ekskursijos dalis buvo skirta kalėjimo apžiūrai iš vidaus. Lankėmės tikrose kalėjimo kamerose, laisvai vaikščiojome po kaliniams skirtas teritorijas, iš arti susipažinome su buitinėmis šios įstaigos "gyventojų" salygomis. Drąsesni moksleiviai netgi šnektelėjo su nuteistaisiais.

Apie šios, netradicinės, išvykos naudą lai kalba patys moksleiviai. Išmintinga patarlė skelbia, kad geriau vieną kartą pamatyti nei daug kartų apie tai tik girdėti...

Nebuvusiems glausta info. Šiuo metu Marijampolės pataisos namuose laiką leidžia beveik 1000 nuteistųjų. Visi jie nuteisti ne pirmą kartą, dažniausiai už sunkius nusikaltimus. Apie 30% kalinčiųjų yra nuteisti už žmogžudystes. Šiuolaikiniuose kalėjimuose nuteistieji maitinami tris kartus per dieną, turi galimybę dirbti, mokytis, sportuoti, užsiimti savišvieta ir daug kitų dalykų, kuriuos mes turime įprastame gyvenime, tačiau jie neturi svarbiausio - LAISVĖS...

Marijampolės pataisos namų tinklapyje yra patalpinta informacija apie mūsų mokyklos moksleivių apsilankymą. Apie tai galite paskaityti ČIA.

Ekskursijos FOTO.

 

 

Titulinė 2015.12.10

 

Apklausa

Man svarbiausia turėti
 

Mūsų draugai

 

sg-logo

 

emokykla

 

gyvuliai
 

logo_tukst_vaikai

 

 Be patyciu

 

 

www.padoviniomokykla.lt - 2011