Gimtosios kalbos diena
Pirmadienis, 06 Kovas 2017 08:12

Šių metų vasario 22 dieną Padovinio pagrindinėje mokykloje buvo suorganizuota viktorina, skirta paminėti Tarptautinei gimtosios kalbos dieną. Į varžytuves atvyko svečiai iš Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos. Juos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja Aušra Brusokienė. Savo žinias apie gimtąją kalbą demonstravo net 4 komandos.

argaiv1530

Varžėsi iš Igliaukos atvykę komandos „Ygla“ ir „Matutiečiai“ bei Padovinio pagrindinės mokyklos atstovų komandos „Lietuvos vaikai“ ir „Patriotai“. Susirinkusiuosius šeimininkai pasveikino Č. Jakštytės eilėraščiu „Gimtoji kalba“. Jį deklamavo Jolanta Makutavičiūtė ir Ramunė Purytė.

Po sveikinamojo žodžio prasidėjo viktorina. Varžytuves sudarė trys etapai. Vaikai demonstravo žinias apie Lietuvos kalbininkus, galvojo fraziologizmus, aiškinosi žodžių reikšmes bei atliko kitas užduotis.  Per pertraukėles į klausimus atsakinėjo žiūrovai. Viktorinoje geriausiai sekėsi Padovinio pagrindinės mokyklos komandai „Lietuvos vaikai“, kuri ir užėmė pirmąją vietą. Baigiant renginį buvo įteikti padėkos raštai, atminimo dovanėlės. Renginio organizatoriai, Padovinio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai Jūratė Rugienienė ir Zenonas Meškelevičius džiaugėsi, jog ne tik mokytojai, bet ir mokiniai iš skirtingų mokyklų noriai bendradarbiauja. Tikimės, jog tokių renginių vyks ir daugiau, nes jų metu yra pagerbiami svarbūs mūsų šaliai žmonės. Taip pat jie sulaukia moksleivių susidomėjimo, parodo, kad jaunimas nepamiršta savo gimtosios kalbos bei domisi savo šalies istorija ir kultūra.

Renginio organizatoriai

Namų darbus padeda ruošti