Užgavėnės Daukšiuose
Pirmadienis, 14 Kovas 2011 13:41

Triukšminga ir linksma kovo 8-oji buvo Daukšiuose – aikštelėje prie mokyklos buvo švenčiamos Užgavėnės.

Šiai šventei mūsų mokiniai nemažai ruošėsi: darė kaukes, rinkosi bei siuvosi karnavalinius drabužius, mokėsi savo personažo elgesio bei kalbos.

Ir štai po pamokų iš mokyklos į kiemą sugužėjo linksma persirengėlių minia, lydima muzikos. Pradinukai persirengė velniukais ir raganėlėmis, pagąsdindami visus ne tik savo išvaizda, bet ir žodžiais. Iš paskos ant žirgų jojo žydeliai, su terbelėmis skubėjo elgetos, čigonės. Belaukdami svarbiausių šventės dalyvių – Lašininio ir Kanapinio visi dainavo ir šoko. Akordeonu grojo mūsų muzikantai, todėl kojos pačios kilnojosi.

Liūdna buvo tik penktokų ir šeštokų pagamintai Morei – jos likimas visiems žinomas...

Pasirodžius Lašininiui ir Kanapiniui, prasidėjo rateliai, žaidimai, estafetės. Įdomiausios buvo muštynės maišais. Kojų eiklumą parodė žirgų lenktynės, greitą reakciją skatino rateliu einantis blynas.

Po linksmų Lašininio ir Kanapinio grumtynių nugalėtojas uždegė Morę. Dabar jau su įkarščiu vijome žiemą ir vaišinomės blynais. Kad tik greičiau pavasaris!

Šventės nuotraukas rasite čia.