Pamokų laikas

08:00-08:45
08:55-09:40
09:45-10:30
10:50-11:35
11:55-12:40
12:45-13:30
13:35-14:20

Šiuo metu lankosi

Mes turime 8 svečius online

www.padoviniomokykla.lt, Powered by Joomla!
Menų diena mokykloje
Ketvirtadienis, 05 Gegužė 2011 18:33

Balandžio 28 dieną, ketvirtadienį, mokykloje vietoje pamokų vyko kultūrinė pažintinė veikla – menų diena „Pavasario keliu su Čiurlioniu“, skirta žymaus ir svarbaus Lietuvai kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100 mirties metinėms paminėti.

Dienos veiklą organizavo ir vedė menų atstovės: muzikos mokytoja A.Dembinskienė bei dailės mokytoja V.Kaminskaitė. Nors paprastai nusistovėjusi daugelio nuomonė, kad muzika ir dailė – tai lengvos pamokos, tačiau mokiniai įsitikino, kad ne taip jau lengva kurti ir atlikti patiems dainas bei piešti "muzikinius" piešinius.

Pradžioje mokytojos pristatė mokiniams šio žymaus žmogaus svarbiausius biografijos faktus, pateikė jų vaizdinę medžiagą. Mokiniams buvo skirtos atlikti trys kūrybinės užduotys. Pirmoji užduotis – Čiurlionio muzikos ir dailės menų sintezė. Jos metu mokiniai klausydami garsiausių kompozitoriaus  simfoninių poemų – „Miške“ ir „Jūra“ ištraukų, piešė grupinius darbus (kiekviena klasė). Tai, ką jautė, ar bandė įsivaizduoti skambant muzikai.

Antroji kūrybinė užduotis – mokytojos pateiktiems ir burtų keliu pasirinktiems lietuvių liaudies dainos žodžiams sukurti melodiją, ją išmokti bei kiekvienai klasei atlikti. Ši užduotis parinkta dėl to, kad ir M. K. Čiurlionis labai žavėjosi liaudies dainomis, jas rinko bei užrašinėjo, kad jos išliktų ateinančioms kartoms. Labai malonu, kad mokiniai, pasirodo, moka liaudies dainas ir daugeliui pavyko atlikti dainas beveik originaliai. O tie, kurie nežinojo pasirinktų dainų melodijų, gana sėkmingai jas sukūrė bei atliko. Muzikos mokytoja pristatė originalų kiekvienos dainos variantą. Buvo nepamiršti ir mokytojai, kuriems tai buvo didelis netikėtumas. Mok. A. Dembinskienė parinko vieną iš gerai žinomų liaudies dainų „Ėjo senis“ ir mokytojai ekspromtu, aišku, padedant akordeono muzikai atliko šią dainą mokiniams, kurie įsitikino, kad ir mokytojai moka dainuoti.

Trečioji kūrybinė užduotis – sukurti žodžius apie pavasarį (du ketureilius), sukurti tiems žodžiams melodiją, ją pristatyti bei nupiešti piešinį, kuris atspindėtų sukurtos „dainelės“ nuotaiką. Užduotis mokiniams taip pat pavyko atlikti puikiai.

Šios meninės veiklos metu tiek vedančiosios, tiek ir visi renginyje dalyvavę mokytojai įsitikino, kad mokykloje yra daug kūrybingų mokinių. Tai atsispindėjo jų muzikiniuose pristatymuose ir įdomiuose dailės darbuose.

Menų dienos foto epizodai - čia.

 

 

Apklausa

Man svarbiausia turėti
 

Mūsų draugai

 

sg-logo

 

emokykla

 

gyvuliai
 

logo_tukst_vaikai

 

 Be patyciu

 

 

www.padoviniomokykla.lt - 2011