Maironiui - 150
Sekmadienis, 11 Lapkritis 2012 16:38

Spalio 22 d. mokykloje lietuvių kalbos mokytojai Z. Meškelevičius ir J. Rugienienė organizavo popamokinį renginį „Maironiui-150“, kuris buvo skirtas paminėti lietuvių literatūros klasiko J. Mačiulio-Maironio 150-ąsias gimimo metines.

Pirmiausia susirinkusieji apžiūrėjo mokyklos mokinių piešinių parodą, kurioje buvo Maironio eilėraščių iliustracijos. Po to visi žiūrėjo legendinės LTV laidos „Klausimėlis“ ištraukas „Ką žinote apie Maironį“. Jos metu pažertos „auksinės“ Lietuvos žmonių mintys buvo puiki motyvacija visiems, kodėl reikia žinoti apie šį bei kitus žinomus žmones. O kad nereikėtų kalbėti netiesos, mokytojas Z. Meškelevičius visus supažindino su svarbiausiais rašytojo biografijos ir kūrybos faktais. Pasakojimą paįvairino nuotraukos iš rašytojo gimtinės, dokumentinio filmo fragmentai.

Vėliau vyko praktinė dalis, kurią organizavo mokytoja J. Rugienienė. Iš pradžių mokiniai deklamavo poeto eiles. Tai buvo ne vien tik visiems gerai žinomi Maironio eilėraščiai, kurie leido susidaryti išsamesnį vaizdą apie rašytojo kūrybą. Vėliau visų dėmesys nukrypo į eilėraštį „Lietuva brangi“. Mokiniai pagal klases buvo suskirstyti į grupes ir atliko jiems skirtas užduotis, susijusias su šiuo eilėraščiu, su muzikos mokytojos A. Dembinskienės pagalba visi sugiedojo keletą posmų.

Renginio pabaigoje visus pakvietė viktorina apie Maironį.

Organizatoriai