Istorinių žinių konkursas "Lietuva"
Sekmadienis, 24 Vasaris 2013 14:59

Penktadienio popietė mokykloje prasidėjo masiniu šurmuliu. 5 - 10 klasių moksleiviai varžėsi istorinių žinių konkurse "Lietuva". Konkursas sąmoningai buvo organizuotas tarpe labai svarbių Lietuvai valstybinių švenčių: Lietuvos valstybės atkūrimo dienos - vasario 16-osios ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos - kovo 11-osios.

Be Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, be nacionalinių sąjūdžių ir sukilimų, be knygnešių ir lietuviškos spaudos būtų sunku įsivaizduoti šių datų reikšmę. 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto įkvėpti, telkėsi į kovą Lietuvos partizanai, juo rėmėsi rezistencinis judėjimas sovietmečiu, jis padėjo tremtiniams nepalūžti, išsaugoti viltį. Šis laisvės dokumentas inspiravo ir 1990-ųjų kovo 11-osios aktą - šiuolaikinės, modernios Lietuvos pamatą.

Moksleiviai turėjo progą pasitikrinti savo Lietuvos istorijos žinias, pasivaržyti tarpusavyje. Konkursą sudarė keturi etapai: testas, kryžiažodis, namų darbai bei Lietuvos vietovių atpažinimo testas. Nuo pirmo etapo išaiškėjo komandos lyderės: aštuntokai bei devintokai. Tik paskutiniame etape devintokams pavyko vienu balu aplenkti varžovus. Nugalėtojų komanda: Aurimas, Nemira, Oksana, Lukas už savo žinias ir išprusimą buvo apdovanoti bilietais į kino teatrą. Paguodos prizų - saldainių "Pergalė", gavo visos komandos, nes pralaimėjusių tokiuose konkursuose nebūna. Teko patirti, kad romėnųį posakį: "Žmonės nežinantieji istorijos visada lieka vaikais" mūsų mokiniai žino...Laughing

Organizatoriai

Konkurso nuotraukos.